WEB TASARIM

Web Tasarım Neden Önemli?

 

Bu günlerde her yaştan insan tarafından etkin bir şekilde kullanılan internet, doğru kullanıldığında modern dünyanın bir nimetidir. Şahıs, kurum yahut firmalar kurdukları web sitelerle hizmet, ürün ve yazılarını hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunabilmektedir. Bu bakımdan web sitelerinin insanlarla etkileşime girmekte en kolay ve kestirme yol olduğunu söylemek mümkündür. Doğru tasarlanmış bir web adresinde, insanlar, ünlü sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi ürünler hakkında görüş beyan eder, merak ettikleri bilgilere ulaşırlar. Bundan dolayı, iyi bir web adresi ve tasarımı oluşturmak, ürün sahipleri için çok mühim bir noktayı oluşturmaktadır.

 

Web Adresiniz, İmajınızı Belirler

 

Günümüzde pek çok insan merak ettikleri kişiler hakkındaki bilgilere ulaşmak için nasıl sosyal ağlardaki hesaplarını incelemekte, bu sayede onlar hakkında görüşe sahip olmaktadırlar. Aynı durum şirketler için de geçerlidir. Zira kullanıcılar, şirketlerin satmış oldukları ürünler hakkında, diğer kullanıcılara ulaşarak bilgi edinebilmektedirler. Bu noktada web adresinizde ince ve anlayışlı bir tutum göstermek üzerinde durulması gereken bir şeydir. Unutmamak gerekir ki, ticaret sektöründe kendine has bir yer edinmiş bütün firmalar, prestijli birer web adresine sahiptir.

 

Tüketicilerle İletişimde En Kolay Yolu Sağlar

 

21. Yüzyıl pek çok insan tarafından ”tüketim çağı” olarak nitelenmektedir. Bu nitelendirmede internet’in oynadığı rol büyüktür. Zira web adresleri muhtelif işletmelerin sanal mecralardaki birer temsilcisine dönüşmüştür. Bu temsilciler, bilginin yayılmasını, iletişimi ve pazarlama aksiyonları işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemler esnasında herhangi bir aksaklık yaşamamak için sitenin arayüzü, arama motoru ve kullanışlılık unsurları mühim ölçütlerdir. Bu unsurlardan herhangi biri yükümlü olduğu işlevi eksik veya hatalı yaparsa kullanıcı verilen hizmetten memnun kalmaz ve rakibiniz olan web adreslerini tercih eder. Bu nedenle web tasarımı yaparken, gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra, tamamen profesyonel hareket etmek, neredeyse hiç hata yapmamak ve gelişime açık olmak gerekir. Sitede yer alan resmi logodan tutun da yazılı kısımlarda kullanılan harf büyüklüğü ve punto dahi kullanıcının seçim yapmasında bir etmendir. Bundan dolayı ince eleyip sık dokuyarak hareket etmeli, en gereksiz görülen noktalar üzerinde dahi kafa patlatılmalı dır.

TOP